تبلیغات
وطنم ایران - افضاحی به اسم "بی اخلاقی"
وطنم ایران
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 12 آبان 1390 توسط The Legend Persian | نظرات ()
وقتی که 2 بازیکن ایرانی در تیمی به بزرگی پرسپولیس، این چنین شوخی زننده ای در مقابل چندین دوربین و میلیون ها ایرانی، با فضاحت تمام انجام میدهند، من به عنوان یک ایرانی چیزی در دهانم برای گفتن نمیچرخد . . .
کشور های بیگانه و حرف های آنها و مشکلاتی که درپیش روی جامعه ی مسلمان ایران هست، به کنار . . .
اشخاصی را که این صحنه ی زننده را در خانه هایش دیدند، در حالی که انتظار دیدن یک بازی زیبا را داشتند، به کنار . . .
انتشار اخبار به شکلی طعنه آمیز در صفحه ی اول یکی از بزرگترین سایت های جامعه ی مجازی دنیا (یاهو)
، به کنار . . .
تمسخر فرهنگ جامعه ی ایران توسط رسانه های بیگانه را کجای دلمان بگذاریم؟؟
وقتی رئیس (همیشه خندان) فدراسیون فوتبال، این فاجعه را "تنها یک شوخی زشت" میداند، دیگر چیزی برای گفتن باقی نمی ماند . . .
مطمئنا این واقعه چیزی بالا تر از یک "شوخی زشت" است، چیزی فراتر از ضعف اخلاق در فوتبال، و حتی چیزی فراتر از یک واقعه ی فوتبالی است . . .
این وضعیت اسفبار، یک بحران اجتماعی و فرهنگی است، جایی که 2بازیکن مطرح در جامعه ی ایران، دریکی از مطرح ترین تیم های ایران و در مقابل دیدگان همه، چنین کار زشت و زننده ای را نه یک بار، بلکه 2بار (برای تثبیت فقدان شعور و فرهنگ اجتماعی و وخامت موضوع!) انجام میدهند، جز تاسف چه کار دیگری برای من ایرانی باقی می ماند؟؟
من نوعی که به فرهنگم میبالم، دیگر چه چیزی در مقابل این بی فرهنگی فاحش برای گفتن دارم؟؟
از ماست که بر ماست . . .این فاجعه، نوزادی بوده است که سال هاست در فوتبال و جامعه ی ما در حال رشد بوده، و اکنون تبدیل به یک ناهنجاری بالغ شده است!
وقتی بازیکنان انواع حرکات عجیب و غریب و زننده -هرچند ریز ولی مهم- را در مستطیل سبز انجام میدادند، و ما به مثل پدری دلسوز بر آنان میبیخشیدیم، وقتی بازیکنان خبرنگاران را مورد اصابت ترکش های عصبانیت خود -از حوادث دیگر- میکنن، ما سکوت میکنیم، وقتی بازیکنان در ملا عام روزه خواری میکنند و ما انواع کلاه های شرعی را برای آنها میسازیم، دیگر نمیشود به این وضعیت ناراحت کننده اعتراض کرد.
چرا که این گردابی که در حال بلعیدن فرهنگ ماست، همان نوزادیست که ما به آن اجازه ی نمو را داده ایم . . .
پس خورده گرفتن فقط به این 2 خاطی، دور از انصاف است، چرا که تک تک ما در این بی شرمی بارز مقصریم . . . ماییم که اجاره ی پا گرفتن این ناهنجاری هارا در جامعه میدهیم، و  این میدان فراخ بی توجهی به همین ناجاری ها، عرصه ی پا گرفتن آن چیزی است که اکنون باعث سر خوردگی من ایرانی شده است . . .
به امید روزی که هر کس، این حقیقت را در یابد که نه فقط در مقابل خودش، بلکه گاهی در مقابل یک جامعه مسئول است، به امید اینکه ما دیگر شاهد چنین لطماتی به فرهنگ غنی و از یاد رفته ی خوب نباشیم . . .

Upload Music